Aktualności

KOMUNIKAT

PROJEKT KALENDARIUM AKCJI KATOLICKIEJ NA ROK 2021

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej przedstawia projekt kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na 2021 rok. Projekt kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na 2021 rok 13 luty Rada KIAK,Warszawa Spotkanie Asystentów Diecezjalnych z Asystentem Krajowym, termin odroczony z powodu Covid 19 14 kwietnia Święto Chrztu Polski 23 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

Czytaj więcej »
ZAPROSZENIE

JUBILEUSZ 25-LECIA AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE

Dobiega końca nasze przygotowanie duchowe do srebrnego Jubileuszu Akcji Katolickiej w Polsce, poprzez modlitwę nowenną, którą zanosiliśmy przed Boży tron poprzez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II naszego Patrona. Już w najbliższą niedzielę 2 maja przypadnie 25 rocznica odrodzenia Akcji Katolickiej w Polsce. Ciągle jednak funkcjonujemy w trudach nieustającej pandemii i wielu ograniczeń. Choć coraz śmielej

Czytaj więcej »
ZAPROSZENIE

WYWIEŚ FLAGĘ W ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją „Słowo” kolejny raz zaprasza do Świętowania Chrztu Polski. Zachęcamy Rodaków do włączenia się w dniu 14 kwietnia 2021 w akcję „Wywieś flagę”. Wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, nie tylko podkreśli wagę tego Święta w naszej Ojczyźnie, ale też pokaże ścisły związek naszego chrześcijańskiego fundamentu i polskiej państwowości.

Czytaj więcej »
REKOLEKCJE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. VI

W 6 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania drugiej katechezy o Rodzinie – przygotowanej przez P. Jeremiego Kalkowskiego Prezesa Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej.

Czytaj więcej »
PIELGRZYMKA

PIELGRZYMKA ROWEROWA Rzeszów – San Giovanni Rotondo

AKCJA KATOLICKA DIECEZJI RZESZOWSKIEJ ORGANIZUJE OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ Rzeszów – San Giovanni Rotondo 30 czerwca -15 lipca 2018 r. Trasa tej wyprawy będzie wiodła przez Medjugorie , Dubrownik, (przepływ promem do Bari) i na rowerach do Monte Sant’Angelo i San Giovani Rotundo. W drodze powrotnej (autokarem) Monte Cassino. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie. Wstępne

Czytaj więcej »
REKOLEKCJE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. V

W 5 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania pierwszej katechezy o Rodzinie – przygotowanej przez P. Jeremiego Kalkowskiego Prezesa Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej. Błogosławionej niedzieli.

Czytaj więcej »
REKOLEKCJE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. IV

W 4 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania drugiej katechezy o Św. Józefie – przygotowanej przez Ks. dra Rafała Flaka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego kurii diecezjalnej i z-ce asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej.

Czytaj więcej »
REKOLEKCJE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. III

W 3 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania katechezy o Św. Józefie – przygotowanej przez Ks. dra Rafała Flaka dyrektora Wydziału Duszpasterskiego kurii diecezjalnej i z-ce asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej. Bardzo dziękujemy P. Romanowi Rzońcy za pomoc w nagraniu. Niech nasza wspólnota w tym szczególnym czasie otrzymuje potrzebne łaski. Błogosławionej niedzieli.

Czytaj więcej »
REKOLEKCJE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. II

Zapraszamy do wysłuchania drugiej przygotowanej przez Ks. prałata Stanisława Poterę. Bardzo dziękujemy P. Romanowi Rzońcy za pomoc w nagraniu. Niech nasza wspólnota w tym szczególnym czasie otrzymuje potrzebne łaski. Błogosławionej niedzieli.

Czytaj więcej »