Aktualności


 Marsz Dla Życia i Rodziny

Marsz Dla Życia i Rodziny

2021-08-17

20 czerwca 2021 –odbył się po raz dwunasty przemarsz ulicami Rzeszowa, który był manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Wartości, których broni również Akcja Katolicka, nasze uczestnictwo w Marszu było świadectwem dla innych. Na czele Marszu jechał dzwon "Głos Nienarodzonych". Patronat honorowy nad Marszem objął biskup Jan Wątroba.

 


XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Góre

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Góre

2021-08-17

„Z Maryją w obronie wiary”

Pod takim hasłem odbyła się na Jasnej Górze 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Miała ona charakter dziękczynny i  pokutno – ekspiacyjny. Była modlitewnym skupieniem w duchu przebłagalnym za liczne akty profanacji i zniewagi Kościoła Świętego.


PROJEKT KALENDARIUM AKCJI KATOLICKIEJ NA ROK 2021

PROJEKT KALENDARIUM AKCJI KATOLICKIEJ NA ROK 2021

2021-06-10

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej przedstawia projekt kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na 2021 rok.


XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Góre

2021-06-10

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Czcigodni Księża Asystenci Akcji Katolickiej, Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy na kolejną, XXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2021r. Będziemy ją przeżywać do hasłem przewodnim „Z Maryją w obronie wiary”.


JUBILEUSZ 25-LECIA AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE

JUBILEUSZ 25-LECIA AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE

2021-04-30

Dobiega końca nasze przygotowanie duchowe do srebrnego Jubileuszu Akcji Katolickiej w Polsce, poprzez modlitwę nowenną, którą zanosiliśmy przed Boży tron poprzez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II naszego Patrona. Już w najbliższą niedzielę 2 maja przypadnie 25 rocznica odrodzenia Akcji Katolickiej w Polsce. Ciągle jednak funkcjonujemy w trudach nieustającej pandemii i wielu ograniczeń. Choć coraz śmielej wyglądamy powrotu do szerszych spotkań. Na ten czas wobec miłości bliźniego jednak przyjmujemy stawiane wymagania.

Sprawozdanie z działalności POAK - do pobrania

2021-04-13

Wzór sprawozdania z działalności POAK znajduje się pod poniższym linkiem:

https://poczta.o2.pl/api/v1/emls/8a311aa61b94009051bc1b8f/attachments/1.2.2

Należy skopiować link, a następnie otworzć druk sprawozdania, wypełnić i przesłać.


WYWIEŚ FLAGĘ W ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

WYWIEŚ FLAGĘ W ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

2021-04-13

Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją „Słowo” kolejny raz zaprasza do Świętowania Chrztu Polski. Zachęcamy Rodaków do włączenia się w dniu 14 kwietnia 2021 w akcję „Wywieś flagę”.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. VI

2021-03-31

W 6 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania drugiej katechezy o Rodzinie - przygotowanej przez P. Jeremiego Kalkowskiego Prezesa Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej.

Rekolekcje Wielkopostne Akcji Katolickiej A.D. 2021. P. Jeremi Kalkowski - YouTube


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. V

2021-03-22

W 5 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania pierwszej katechezy o Rodzinie - przygotowanej przez P. Jeremiego Kalkowskiego Prezesa Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej.
Posłuchaj:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. IV

2021-03-15

W 4 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania drugiej katechezy o Św. Józefie - przygotowanej przez Ks. dra Rafała Flaka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego kurii diecezjalnej i z-ce asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej.

Posłuchaj: https://youtu.be/AdIMa3H8oG8.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. III

2021-03-07

W 3 Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wysłuchania katechezy o Św. Józefie - przygotowanej przez Ks. dra Rafała Flaka dyrektora Wydziału Duszpasterskiego kurii diecezjalnej i z-ce asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej.
Bardzo dziękujemy P. Romanowi Rzońcy za pomoc w nagraniu.
Niech nasza wspólnota w tym szczególnym czasie otrzymuje potrzebne łaski.
Błogosławionej niedzieli.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE CZ. II

2021-03-02

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej katechezy rekolekcyjnej

Rekolekcje Wielkopostne Akcji Katolickiej - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - YouTube


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE AKCJI KATOLICKIEJ

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE AKCJI KATOLICKIEJ

2021-02-21

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne 2021

Każdej niedzieli Wielkiego Postu będziemy publikować jedną katechezę.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej przygotowanej przez Ks. prałata Stanisława Poterę.
Bardzo dziękujemy P. Romanowi Rzońcy za pomoc w nagraniu.

Niech nasza wspólnota w tym szczególnym czasie otrzymuje potrzebne łaski.
Błogosławionej niedzieli.
Posłuchaj:
https://youtu.be/C5vj1r7C3PY

Ks. Rafał Flak


RADOSNYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO

RADOSNYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO

2020-12-24

Tajemnica Bożego Narodzenia niech wzbogaci łaską, napelni pokojem i radością, a blaskiem swym niech oświeca wszystkie dni Nowego Roku.


ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

2020-11-27

Zarząd DIAK zaprasza do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 roku. Szczegóły poniżej.


Komunikat w sprawie święta patronalnego

Komunikat w sprawie święta patronalnego

2020-11-19

W ostatnią niedzielę roku kościelnego, 22 listopada(34. Niedziela Zwykła), Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość tę ustanowił papież Pius XI w Roku Jubileuszowym 1925. Uroczystość Chrystusa Króla ma podkreślić prawdę, iż Chrystus na końcu czasów przekaże Ojcu Niebieskiemu wieczne
i powszechne królestwo. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka
i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.


***

***

2020-11-01

W niedzielę rano, 1 listopada 2020 r., w Uroczystość Wszystkich Świętych, w wieku 84 lat, w 60. roku kapłaństwa, na plebanii parafii katedralnej, zmarł ks. inf. Stanisław Mac, pierwszy proboszcz
i budowniczy katedry rzeszowskiej, były prepozyt Kapituły Katedralnej i długoletni dziekan dekanatu Rzeszów-Katedra.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.


WYTYCZNE BP. JANA WĄTROBY W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII

WYTYCZNE BP. JANA WĄTROBY W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII

2020-10-23

Biskup rzeszowski Jan Wątroba, w związku ze stanem epidemii i najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny, 17 października 2020 r. przekazał duszpasterzom i wiernym wytyczne, obejmujące m.in. zwolnienie osób chorych, starszych i zagrożonych z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Poniżej prezentujemy treść wytycznych:


KOMUNIKAT ZARZĄDU DIAK DIECEZJI RZESZOWSKIEJ

2020-10-22

W związku ze stanem epidemii i najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny z dn. 16 października 2020 r. (Dz. U. 2020, poz. 1829) oraz wytycznymi księdza Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby informujemy, że z dniem 22 października wstrzymujemy peregrynację relikwii i wizerunku św. Jana Pawła II, do odwołania.


RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA 2020

RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA 2020

2020-10-08

W niedzielę, 4 października 2020 r., po raz kolejny ulicami Rzeszowa przeszła  Rzeszowska Procesja Różańcowa, której organizatorem był Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie oraz Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej. Nabożeństwo rozpoczęło się pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów. Uczestnicy, śpiewając pieśni maryjne i rozważając tajemnice chwalebne różańca, przeszli ul. F. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki Bernardynów.


NOWY PLAN PEREGRYNACJI RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

2020-09-28

W związku ze wznowieniem w dniu 28 września peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II przekazujemy nowy plan.


ZAPROSZENIE

2020-09-11

W ramach akcji "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2020" serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwe dnia 28 września , godz. 15 na Placu Biskupów Janów przy kościele farnym w Rzeszowie.

 

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

2020-09-11

Zarząd DIAK informuje, że z dniem 28 września wznowiona zostaje peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II. Peregrynacja rozpocznie się w parafii św. Barbary w Ropczycach. Nowy plan zostanie przesłany oraz umieszczony na stronie internetowej w najbliższym czasie.


INFORMACJA

2020-09-11

Zarząd DIAK zwraca się z apelem do wszystkich członków Akcji Katolockiej o włączenie się w akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o zgromadzeniach, zkaładającej m. in. zakaz wszelkich zgromadzeń o charakterze LGBT. Tekst projektu można znaleźć  pod następującym linkiem: https://lgbtstop.pl


ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

2020-09-08

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej zaprasza przedsatwicieli parafialnych oddziałów na pielgrzymkę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich z naszej diecezji do Matki Bożej Rzeszowskiej. Spotkanie rozpocznie się w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie dnia 11 września o godzinie 17.30 koronką do Bożego Miłosiedrdzia. O godzinie 18 zostanie odprawiona msza święta. Zachęcamy prezesów i członków naszego stowarzyszenia do licznego udziału w tych uroczystościach.


OGŁOSZENIE

2020-09-08

Zarząd DIAK informuje, że od dnia 10 września wznowione zostają dyżury w biurze zarządu. Biuro będzie otwarte w czwartki w godzinach 16 - 18.


SETNA ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II – KATEDRA RZESZOWSKA

SETNA ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II – KATEDRA RZESZOWSKA

2020-05-21

18 maja 2020 roku duchowni i  świeccy dziękowali Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II podczas Mszy świętej koncelebrowanej, sprawowanej w setną rocznicę urodzin Wielkiego Polaka .  Uczestniczący w Eucharystii polecali w modlitwie bp. Jana Wątrobę w 20. rocznicę konsekracji oraz  bp. Kazimierza Górnego i ks. Stanisława Maca, przeżywających 60. rocznicę święceń kapłańskich.


APEL O PAMIĘĆ O POTRZEBACH PARAFII

APEL O PAMIĘĆ O POTRZEBACH PARAFII

2020-04-15

Katoliku! W czasie narodowej kwarantanny pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za swoją parafię. Złóż ofiarę.
"Bo gorliwość o dom Twój mnie pożera
i spadły na mnie obelgi uwłaczających Tobie."
(Ps 69,10)


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

2020-04-09


ŻYCZENIA DLA KSIĘŻY ASYSTENTÓW

2020-04-09

Wielki Czwartek, 
nasze modlitwy i myśli kierujemy w kierunku kapłanów.

Rozpoczynamy przeżywanie Świętego Triduum w atmosferze paraliżującego normalne życie, stanu pandemii. Ograniczenia wynikające z tego stanu powodują, że nie możemy być z naszymi kapłanami, a czwartek Wielkiego Tygodnia ukazuje nam tajemnicę Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.


Spotkanie dekanalne w Gorlicach

Spotkanie dekanalne w Gorlicach

2020-03-16

W dniu 2 marca Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej rozpoczęła swoje spotkania w poszczególnych dekanatach. Na spotkanie w Gorlicach do bazyliki Narodzenia Najświętszej Marii Panny i Sanktuarium Pana Jezusa w więzieniu, przybyli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z dekanatów Gorlice i Biecz.


WAŻNA INFORMACJA

2020-03-16

Peregrynacja relikwii świętego Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej zostaje zawieszona.


SPOTKANIE DEKANALNE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

SPOTKANIE DEKANALNE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

2020-03-13

Kolejne spotkanie dekanalne odbyło się dnia 12 marca w parafii p.w. św. Józefa w Glogowie Małopolskim.


Spotkanie dekanalne we Frysztaku

Spotkanie dekanalne we Frysztaku

2020-03-13

W dinu 2 marca odbylo się spotkanie dekanalne w parafii p.w. Narodzenia Najświetszej Marii Panny we Frysztaku.


WAŻNE OGŁOSZENIE

2020-03-12

W związku z ogłoszonym przez władze zagrożeniem koronawirusem Zadząd DIAK informuje, że zaplanowane na dzień 14 marca  spotkanie dekanalne w Rzeszowie zostaje ODWOŁANE! Odbędzie sie ono w innym terminie, o którym Państwa poinformujemy.


SPOTKANIE DEKANALNE W TARNOWCU

SPOTKANIE DEKANALNE W TARNOWCU

2020-03-06

W dniu 5 marca miało miejsce kolejne formacyjne spotkanie dekanalne. Tym razem przedstawiciele Zarządu DIAK wraz z księdzem asystentem udali się do Tarnowca, gdzie spotkali się z członkami Akcji Katolickiej z dekanatów : Brzostek, Dębowiec, Jasło Wschód, Jasło Zachód i Nowy Żmigród.


Spotkanie dekanalne w Tyczynie

Spotkanie dekanalne w Tyczynie

2020-03-06

W środę, 4 marca przedstawiciele Zarządu DIAK spotkali się się w Tyczynie z członkami i sympatykami Akcji Katolickiej z dekanatów Tyczyn i Boguchwała.


SPOTKANIE DEKANALNE W KOLBUSZOWEJ

SPOTKANIE DEKANALNE W KOLBUSZOWEJ

2020-03-06

Zebranie rozpoczęło się wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.  Następnie zebrani członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej wysłuchali konferencji "Wielka Tajemnica Wiary", którą wygłosił ks. prałat Stanisław Potera - Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej. Podczas dyskusji zebrani mieli okazję podzielić się swoimi uwagami i przemyśleniami.


Peregrynacja Relikwii św. Jana Pawła II w Weryni

2020-03-02


REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ 2020 - Budy Głogowskie

REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ 2020 - Budy Głogowskie

2020-03-02

W dniach 29 lutego i 1 marca w Centrum Caritas w Budach Głogowskich odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej z naszej diecezji. połączone z Walnym Zebraniem Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.


ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

2020-02-21

Apel Prezesa Fundacji SŁOWO w związku z ustanowieniem Święta Chrztu Polski


SPOTKANIA DEKANALNE W ROKU 2020

2020-02-21

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej zaprasza Czcigodnych Księży Asystentów Dekanalnych i Parafialnych, Prezesów POAK, oraz członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia na formacyjne spotkania dekanalne w 2020 roku. (Plan spotkań poniżej)


PROGRAM REKOLEKCJI

2020-02-21

Rekolekcje Akcji Katolickiej

Budy Głogowskie 29 lutego - 1 marca 2020 r.

 (program poniżej)


Zaproszenie Zaproszenie na Rekolekcje Akcji Katolickiej

2020-02-21

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza Prezesów Parafialnych Oddziałów oraz członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Rekolekcje Akcji Katolickiej, które  prowadzi  ks. Rafał Flak. Rekolekcje odbędą się
w Centrum Natura Caritas w Budach Głogowskich.


SPOTKANIE OPŁATKOWE W KOLBUSZOWEJ

SPOTKANIE OPŁATKOWE W KOLBUSZOWEJ

2020-01-07

Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej i Civitas Christiana w Kolegiacie Kolbuszowskiej

Wspólna Eucharystia, modlitwa, życzenia, dzielenie się opłatkiem i przedstawienie planów na bieżący rok – to punkty spotkania opłatkowego, które miało miejsce 4 stycznia 2020 roku w parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.


RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II W PALIKÓWCE

RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II W PALIKÓWCE

2020-01-07

,,NIE LĘKAJCIE SIĘ….’’ Święty Jan Paweł II z Akcją Katolicką

 

«Duc in altum» Nie lękaj się Akcjo Katolicka! Należysz do Kościoła i jesteś w sercu Jezusa, który nie przestaje kierować twoimi krokami ku nieprzekraczalnej nowości Ewangelii.

                                                                                                                     Jan Paweł II


Peregrynacja relikwii Jana Pawła II w Parafii Opatrzności Bożej

2020-01-07

Relikwie i obraz Świętego Jana Pawła II w parafii Opatrzności Bożej w Rzeszowie


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

2019-11-27

W dniu Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w rzeszowskiej katedrze  nowi  prezesi oddziałów parafialnych Akcji Katolickiej otrzymali nominacje, a członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli przyrzeczenie.


,,NIE LĘKAJCIE SIĘ...’’ PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

,,NIE LĘKAJCIE SIĘ...’’ PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

2019-11-04

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II 22 października w katedrze rzeszowskiej rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w parafiach diecezji rzeszowskiej, przygotowująca wiernych do obchodów setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II 18 maja 2020 r. Relikwie odwiedzą 110 parafii w których działają Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej .


OGŁOSZENIE

2019-10-18

Zarząd DIAK informuję, że Walne Zebranie zaplanowane na dzień 19 października 2019 roku zostaje odwołane. Zebranie odbędzie się w innym terminie.


RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA

RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA

2019-10-08

,,Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem’’- modlitwa różańcowa na ulicach Rzeszowa


UROCZYSTOŚCI W ŁABUNIACH

UROCZYSTOŚCI W ŁABUNIACH

2019-10-07

W dniu 23 września w Łabuniach w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej miwło miejsce uroczyste poświęcenie i otwarcie Izby Pamięci bł. Stanisława Kostki Starowiejskiego.


KONCERT PATRIOTYCZNY ''1939- NIEZWYCIĘŻENI

KONCERT PATRIOTYCZNY ''1939- NIEZWYCIĘŻENI"

2019-10-01

W dniu 21 września 2019 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbył się koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego – lidera grupy Contra Mundum. Organizatorem koncertu była Pani Halina Szydełko – Poseł na Sejm RP oraz Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Rzeszowie.


SPOTKANIE RUCHÓW KATOLICKICH U MATKI BOŻEJ RZESZOWSKIEJ

SPOTKANIE RUCHÓW KATOLICKICH U MATKI BOŻEJ RZESZOWSKIEJ

2019-09-16

Apostolstwo i świętość – Stowarzyszenia Katolickie u stóp Pani Rzeszowa

W dniu 10 września 2019r. Akcja Katolicka oraz inne grupy i stowarzyszenia katolickie pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej włączając się w modlitwy i uroczystości odpustowe ku czci Pani Rzeszowa. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Wątroba


ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

2019-09-04

Akcja Katolicka naszej diecezji organizuje wyjazd
do Włocławka na wydarzenie „Polska pod Krzyżem”.

Stańmy pod Krzyżem Zbawiciela i módlmy się za Kościół
i naszą Ojczyznę.


24 OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

24 OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

2019-07-11

W duchu ekspiacji za akty profanacji krzyża i wizerunku Matki Bożej, znieważenia  godności dzieci, poniżania Kościoła odbyła w dniu 8 czerwca na Jasnej Górze 24. Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Pielgrzymi modlili się o łaskę umocnienia dla wiernych i kapłanów, prosili o nowe powołania zakonne i kapłańskie oraz o pokój na świecie.


WIECZÓR ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

WIECZÓR ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

2019-06-07

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Rzeszowie


                  ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ

2019-05-23

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza Księży Asystentów Dekanalnych
i Parafialnych, Prezesów Parafialnych Oddziałów oraz członków  i sympatyków Akcji Katolickiej na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę w dniu 8 czerwca 2019r.


ZAPROSZENIE NA WIECZÓR ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

2019-05-20


APEL AKCJI KATOLICKIEJ W TROSCE O DOBRO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

APEL AKCJI KATOLICKIEJ W TROSCE O DOBRO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

2019-04-25

Akcja Katolicka w Polsce kieruje apel o umożliwienie polskiej młodzieży zakończenie roku szkolnego i przystąpienia do egzaminów maturalnych a jednocześnie o nie przerywanie konstruktywnego dialogu w zaistniałym sporze oświatowym.


REKOLEKCYJNE REFLEKSJE

REKOLEKCYJNE REFLEKSJE

2019-04-01

 W dniach 9 ­ 10 marca br. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach, odbyły się  rekolekcje dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Prowadzili je ks. Krzysztof Hawro z diecezji zamojsko – lubaczowskiej oraz ks. Rafał Flak – Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej.


PODSUMOWANIE SPOTKAŃ DEKANALNYCH W 2019 ROKU

PODSUMOWANIE SPOTKAŃ DEKANALNYCH W 2019 ROKU

2019-04-01

Przypatrzcie się powołaniu swemu – zadania powołanych do Akcji Katolickiej. Spotkania dekanalne 2019.


Spotkanie w Cmolasie

Spotkanie w Cmolasie

2019-03-29

13 marca 2019 roku członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z Dekanatów Kolbuszowa Wschód i Kolbuszowa Zachód spotkali się w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.


SPOTKANIE DEKANALNE W CZUDCU

SPOTKANIE DEKANALNE W CZUDCU

2019-03-29

W dniu 12 marca 2019 roku w Czudcu odbyło sie dekanalne spotkanie członków i symparyków Akcji Katolickiej z Dekanatów Strzyżów, Czudec i Frysztak.


SPOTKANIE DEKANALNE W BOGUCHWALE

SPOTKANIE DEKANALNE W BOGUCHWALE

2019-03-15

W czwartek 14 marca 2019 r. czlonkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z Dekanatów Tyczyn
i Boguchwała spotkali się z przedstawicielami Zarządu DIAK w parafii pw. świętego Stanisława
w Boguchwale.


SPOTKANIE DEKANALNE W ROPCZYCACH

SPOTKANIE DEKANALNE W ROPCZYCACH

2019-03-15

W dniu 13 marca 2019 r. w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej z przedstawicielami Zarządu DIAK.


SPOTKANIE DEKANALNE W GORLICAH

SPOTKANIE DEKANALNE W GORLICAH

2019-03-15

W dniu 12 marca 2019 roku w parafii pw. Narodzenia NMP w Gorlicach odbyło się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej z Dekanatów Biecz i Gorlie.


REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ 9 - 10 MARCA 2019 r.

REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ 9 - 10 MARCA 2019 r.

2019-03-15

W dniach 9 -10 marca w Ośrodku Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach członkowie
i sympatycy Akcji Katolickiej z Diecezji Rzeszowskiej spotkali się na  rekolekcjach, które poprowadził Asystent Akcji Katolickiej ks. Rafał Flak oraz ks. Krzysztof Hawro z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Spotkanie połączone było z Walnym Zebraniem Rady DIAK.


DROGA KRZYŻOWA ULICAMI RZESZOWA

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI RZESZOWA

2019-03-12

8 marca 2019 r. poraz 24 ulicami Rzeszowa przeszła Droga Krzyżowa.

Modlitwie przewodniczył bp Jan Wątroba.

Do każdej stacji Krzyż nieśli przedstawiciele różnych środowisk, grup, bractw czy stowarzyszeń. Przedstawiciele Akcji Katolickiej nieśli Krzyż od 11 do 12 Stacji.

WIĘCEJ ZDJĘĆ...


FORMACYJNE SPOTKANIA DEKANALNE

2019-03-05

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej zaprasza Czcigodnych Księży Asystentów Dekanalnych i Parafialnych, Prezesów POAK, oraz członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia na formacyjne spotkania dekanalne w 2019 roku.


REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ

REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ

2019-03-05

            Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza Prezesów Parafialnych Oddziałów oraz członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Rekolekcje Akcji Katolickiej prowadzone przez ks. Rafała Flaka.


Msza św. w intencji Ojczyzny, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich diecezji rzeszowskiej

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich diecezji rzeszowskiej

2018-09-13

11.09.2018 r


Marsz Równości w Rzeszowie

2018-06-29

Czcigodni Kapłani,
Szanowni Państwo,
30 czerwca, a więc w najbliższą sobotę odbędzie się w Rzeszowie, za zgodą prezydenta Tadeusza Ferenca, Marsz Równości...

 „Polska jest wolna! – To jest moja matka, 
ta ziemia!”

„Polska jest wolna! – To jest moja matka, ta ziemia!”

2018-05-17

26 maja 2018 r. o godz. 9.30 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego „G2A Arena” w Jasionce odbędzie się konferencja pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pt.: „Polska jest wolna! – To jest moja matka, ta ziemia!”


" Z MARYJĄ W SŁUŻBIE BOGU I OJCZYŹNIE"

2018-05-17

Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej
Jasna Góra – 9 czerwca 2018r.


Z najlepszymi życzeniami dla naszych Kapłanów!

2018-03-29


DZIEŃ KOBIET 2018

2018-03-08


SPOTKANIE DEKANALNE W BRATKOWICACH

SPOTKANIE DEKANALNE W BRATKOWICACH

2018-02-25

Parafia pw. Jana Chrzciciela 

24.02.2018 r. 


SPOTKANIE DEKANALNE W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM

SPOTKANIE DEKANALNE W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM

2018-02-25

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

24.02.2018 r. 


SPOTKANIE DEKANALNE W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

SPOTKANIE DEKANALNE W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

2018-02-24

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej

24.02.2018 r. 


SPOTKANIE DEKANALNE W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM

SPOTKANIE DEKANALNE W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM

2018-02-23

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

22.02.2018 r.


SPOTKANIE DEKANALNE W KOLBUSZOWEJ

SPOTKANIE DEKANALNE W KOLBUSZOWEJ

2018-02-22

Parafia pw. św. Brata Alberta
21.02.2018 r.


SPOTKANIE DEKANALNE W TYCZYNIE

SPOTKANIE DEKANALNE W TYCZYNIE

2018-02-22

Parafia pw. św. Katarzyny
21.02.2018 r.


SPOTKANIE DEKANALNE W BRZOSTKU

SPOTKANIE DEKANALNE W BRZOSTKU

2018-02-21

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 
20.02.2018 r. 

SPOTKANIE DEKANALNE W CZUDCU

SPOTKANIE DEKANALNE W CZUDCU

2018-02-20

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej
20.02.2018 r. 

SPOTKANIE DEKANALNE W LUTORYŻU

SPOTKANIE DEKANALNE W LUTORYŻU

2018-02-20

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa
19.02.2018 r. 

SPOTKANIE FORMACYJNE W BIECZU

SPOTKANIE FORMACYJNE W BIECZU

2018-02-20

18.02.2018 r. 

Parafia pw. Bożego Ciała 

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI W CZARNEJ SĘDZISZOWSKIEJ

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI W CZARNEJ SĘDZISZOWSKIEJ

2018-02-19

18.02.2018 r.

REKOLEKCJE W CZARNEJ SĘDZISZOWSKIEJ

REKOLEKCJE W CZARNEJ SĘDZISZOWSKIEJ

2018-02-17

Pierwszy dzień już za nami


DROGA KRZYŻOWA

DROGA KRZYŻOWA

2018-02-17

Ulicami Rzeszowa - 16.02.2018 r. 

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE!

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE!

2018-02-15

17-18.02.2018 r. - Czarna Sędziszowska

DEKANALNE SPOTKANIA AKCJI KATOLICKIEJ W 2018 r.

DEKANALNE SPOTKANIA AKCJI KATOLICKIEJ W 2018 r.

2018-02-15

Spotkania z udziałem Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej odbędą się w następujących Parafiach...


SPOTKANIE OPŁATKOWE RZESZOWSKICH KOLARZY

SPOTKANIE OPŁATKOWE RZESZOWSKICH KOLARZY

2018-02-15

Opłatek Diecezjalny Akcji Katolickiej Rzeszowskich Kolarzy

"PRZEKAŻMY SOBIE ZNAK POKOJU"

2018-02-15

XXV Jubileuszowy Międzyszkolny Przegląd Jasełek Rzeszów 2018


AKCJA KATOLICKA Z ZAPROSZENIEM DO

AKCJA KATOLICKA Z ZAPROSZENIEM DO "MŁODYCH LUDZI"

2018-01-18

Jeśli masz 18+ i szukasz wspólnoty - która działa to Akcja Katolicka jest właśnie dla Ciebie!

SPOTKANIE OPŁATKOWE

SPOTKANIE OPŁATKOWE

2018-01-15

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej


Polub nas na FB

AKCJA KATOLICKA

 DEKRET

    HYMN

     PATRONI 

 
DZIŚ OBCHODZIMY
Pawła, Heleny