Rekolekcje dla liderów Akcji Katolickiej w Polsce południowej.

„Ku pełni życia” – te słowa przewodziły tegorocznym międzydiecezjalnym rekolekcjom dla liderów Akcji Katolickiej w Polsce południowej.

Medytacje odbyły się w dniach 1-3 kwietnia 2022r. w Misjonarskim Ośrodku Rekolekcyjnym „ Vincentinum” w Krzeszowicach k/Krakowa. Uczestniczyło w nich ok. 50 osób z 14 diecezji. Gospodarzem spotkania był DIAK Archidiecezji Krakowskiej z Panią Prezes Grażyną Kominek na czele. Rekolekcje prowadził ks. dr Stanisław Staśko: rekolekcjonista i spowiednik z Łagiewnik, autor licznych publikacji i książek.

W licznych bogatych w treści konferencjach rekolekcjonista pomagał nam zrozumieć kim jesteśmy i jakie jest nasze ostateczne powołanie.

Zwracając się do uczestników jako liderów Akcji Katolickiej – ks. Stanisław mówił, że „musicie obudzić w sobie potrzebę działania, ale to Chrystus musi być motorem tych działań” i dodał, iż „niczego dobrze nie da się zrobić dobrze, jeżeli nie będzie w nas pasji”.

Poza codzienną eucharystią i konferencjami, był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, Drogę Krzyżową, koronkę do Bożego Miłosierdzia, spowiedź, Apel Jasnogórski.

Nie zabrakło również spotkań integracyjnych i rozmów przy kawie podczas, których uczestnicy mówili o podejmowanych inicjatywach w swoich diecezjach.

Prezes KIAK Pani Urszula Furtak przedstawiła kalendarium na najbliższe miesiące.

Bardzo dziękuję przede wszystkim Bogu za to, że mogłam uczestniczyć w tej uczcie duchowej.

 

Króluj nam Chryste
Zofia Marszałek
Prezes POAK w Będziemyślu