Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

Dla nas po Bogu, największa miłość – to Polska!

11 listopada 2021 roku w ten szczególny dzień dla Polski, Narodowe Święto Polaków w Rzeszowie odbyły się uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele Farnym, koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby Ordynariusza Diecezji z udziałem władz miasta, wojska i wielu mieszkańców Podkarpacia. W homilii ks. dr Jakub Nagi przywołał słowa modlitwy Kamila Cypriana Norwida ,,Przez wszystko do mnie przemawiałeś – Panie….. oraz słowa Ojca Świętego Jana Pawła II : ,,To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! Tęskno mi, Panie…. do kraju gdzie Ewangelia głoszona jest w domach, szkole, pracy, gdzie słowo jest wartością, matka jest matką , ojciec ojcem, gdzie rodzina jest rodziną, gdzie broni się krzyża, gdzie z szacunkiem patrzy się na Polskę, gdzie granice są bezpieczne, podkreślał kaznodzieja, gdzie fundamentem jest Bóg. Daj nam Boże mądrość, daj nam dostrzec

Twoje królestwo. Po Eucharystii uczestnicy przeszli ulicami Rzeszowa pod pomnik Józefa Piłsudskiego gdzie złożyli symboliczne kwiaty u stóp Marszałka. Wiązankę w imieniu Akcji Katolickiej złożyła delegacja DIAK z prezesem Jeremim Kalkowskim.

Małgorzata Jaworska