KRZYŻU CHRYSTUSA BĄDŹŻE POCHWALONY…

Tradycyjnie, w  pierwszy piątek Wielkiego Postu, 16 lutego 2024 roku, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo   pod przewodnictwem  ks. bp Jana Wątroby rozpoczęło się pod Krzyżem Ofiar Komunizmu. Wspólnotowa Droga Krzyżowa, to wyjątkowa okazja do przeżycia misterium paschalnego. Jednocząc wiernych w modlitwie, refleksji nad cierpieniem Chrystusa, jest też manifestacją naszej wiary .

Rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej modliliśmy się w intencji  pokoju na Ukrainie i w Ziemi Świętej, w intencji życia, od poczęcia do naturalnej śmierci i zanosiliśmy modlitwę przebłagalną za ofiary wykorzystywania seksualnego nieletnich oraz prosiliśmy o trzeźwość w naszym narodzie. Przedstawiciele wspólnot, stowarzyszeń  katolickich i grup zawodowych  m. in. Akcja Katolicka  niosąc na swych ramionach krzyż, uczestniczyli w duchowej pielgrzymce przez 14 stacji Męki Pańskiej.

,, Niech nasze serca będą pełne wdzięczności za ofiarę Chrystusa i pełne odwagi do działania na rzecz pokoju i sprawiedliwości. Umacniajmy naszą wiarę, nadzieję i miłość, a światło Chrystusa niech rozpromienia nasze rodziny, społeczeństwa i świat’’ podkreślał ks. dr Rafał Flak  Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kończąc Nabożeństwo . Eucharystia w kościele oo. Bernardynów  pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza oraz modlitwy przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem zakończyły Drogę Krzyżową. Drogę Krzyżową która ma moc przemiany duchowej, jest czasem na refleksję nad swoim życiem, na modlitwę i nawrócenie.

Małgorzata Jaworska