WYWIEŚ FLAGĘ W ŚWIĘTO  CHRZTU POLSKI

WYWIEŚ FLAGĘ W ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

2021-04-13

Wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, nie tylko podkreśli wagę tego Święta w naszej Ojczyźnie, ale też pokaże ścisły związek naszego chrześcijańskiego fundamentu i polskiej państwowości. Zapraszamy do udostępniania na stronach internetowych i niezliczonych kontach społecznościowych plakatu zachęcającego do uroczystego świętowania narodzin naszego Państwa.

                       

Szanowni Państwo, Sejm RP przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 roku ustanowił Święto Chrztu Polski. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”. 

 

Święto to obchodzone w Polsce dopiero po raz trzeci,  staje się też okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek jej państwowości. 

 

Raz jeszcze zwracamy się z gorącą prośbą o rozpropagowanie tego święta, zachęcenie Polaków do wywieszenia flag (wzór banneru i plakatu w załączeniu) i do refleksji nad tym niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej historii, od którego minęło już 1055 lat.

 

 

Urszula Furtak, Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Jan Klawiter, Prezes Fundacji „Słowo”         

 

 

 

 

Polub nas na FB

AKCJA KATOLICKA

 DEKRET

    HYMN

     PATRONI 

 
DZIŚ OBCHODZIMY
Pawła, Heleny